Støt Svendborg Golf Klub via dit el- og naturgasforbrug

Støt Svendborg Golf Klub via dit el- og naturgasforbrug

Vi er tilmeldt Energi Fyns sponsorordning FynskSupport. Det betyder, at du kan blive supporter i vores klub ved at købe din el og naturgas hos Energi Fyn. Hvis du vælger/allerede har valgt produkterne FynskSupportEl og FynskSupportGas, så giver Energi Fyn henholdsvis 2 øre/kWh el og 6 øre/m³ naturgas, som din husstand bruger, til klubben. Det er ikke noget, der bliver lagt oven i din pris. Energi Fyn betaler og klubben modtager penge som vi kan bruge til at udvikle klubben yderligere med.

Det kan nå at blive til mange support-kroner, hvis der er mange, som støtter os, og du kan også støtte som erhvervsdrivende, så vi opfordrer alle privatpersoner og virksomheder som har interesse i vores allesammens golfklub og som allerede idag bruger EnergiFyn at de lige kobler os på deres aftale.

Med FynskSupport får du flere fordele:

–   Du får en variabel pris, som giver dig mulighed for at spare på el-regningen, da prisen
fastsættes time for time. Ved at følge elprisen time for time, kan du se, hvornår på dagen
det er billigst at bruge strømmen.
–   Din strøm er produceret fra grønne energikilder – helt specifik fra vindmøller.
–   Du er med til at støtte din lokale klub eller forening.
–   Både den grønne strøm og støtten til foreningslivet er uden merpris for dig.

Du kan som ovenfor nævnt både som virksomhedsejer og privatperson, tilmelde dig på www.fynsksupport.dk – husk at vælge “Svendborg Golf Klub”, som den klub, du ønsker at støtte. Alle kan tilmelde sig – også selv om du ikke får din el eller naturgas fra Energi Fyn i dag.

Det koster ikke noget at skifte til FynskSupportEl og FynskSupportGas og abonnementet er kun 15,00 kroner inkl. moms pr. måned, og der er ingen binding.

Du får din el og naturgas leveret på sædvanlig vis, og vil ikke mærke forskel. Du kan læse mere om ordningen på www.fynsksupport.dk. Har man spørgsmål til ordnngen, er man velkommen til at kontakte Paw Jakobsen på  email: pj@energifyn.dk – alternativt ringe til Energi Fyns kundecenter på tlf. 70 13 19 00.

Vi takker på forhånd for støtten