Golfspilleren i centrum – 3 omgang

Kære medlemmer

I vores bestræbelse på løbende at udvikle Svendborg Golf Klub har vi brug for din feedback til at sikre, at vi som klub leverer de bedste oplevelser og størst mulig værdi af dit medlemskab.

Vi ønsker, at blive bedre til at forstå de forhold, som har betydning for vores medlemmer og gæsters oplevelse af Svendborg Golf Klub. Denne viden giver os en unik mulighed for at udvikle en organisation, som hele tiden stræber mod at skabe den bedst mulige oplevelse for dig som golfspiller.

Vi mener, at den gode oplevelse for medlemmer og gæster i Svendborg Golf Klub skaber det bedste grundlag for klubbens forsatte udvikling og drift.

Den 22. september udsender vi tredje runde af medlemsundersøgelsen i Golfspilleren i Centrum, hvor du måske vil være blandt den 1/3 af vores medlemmer, som i denne omgang får mulighed for at give input. Hvis du modtager en e-mail invitation til medlemsundersøgelsen håber vi, du vil tage dig tid til at besvare undersøgelsen. Vi har brug for din feedback og vil bruge dine og de øvrige medlemmers input til den fortsatte udvikling af golfklubben – På forhånd tak.