Louis Nielsen Afslutningsmatch og afslutningsfest for sæson 2017 i Svendborg Golf Klub

Lørdag den 14/10 spilles den store frivillige- og afslutningsmatch som er sponseret af Louis Nielsen i Svendborg. Tilmeldingen kan foretages på et af de efterfølgende to links. Alt efter om du er frivillig eller ej skal du tilmelde dig en af de to turneringer.

Er du frivillig i klubben skal du tilmelde dig her:
http://tourentry.golfbox.dk/?cid=1305121

Er du IKKE frivillig, men vil gerne spille med, så skal du tilmelde dig her:
http://tourentry.golfbox.dk/?cid=1105404

 

Efterfølgende vil der være mulighed for at tilmelde sig et nyt tiltag som vi hjertens gerne vil gøre til en tradition. Nemlig en afslutningsfest for hele klubben. Her vil være plads til 120 gæster hvor der fyldes op efter først til mølle princippet.

Aftenen vil byde på velkomstdrink, lækker mad i restauranten, kåring af årets frivillige og live musik. Festlighederne vil starte i Svendborg Golfrestaurant kl. 19.00

Prisen for alle herlighederne er kr. 200,- pr. person. Som betales ved tilmelding der foregår i golfbox på dette link: http://www.golfbox.dk/livescoring/tour/#/competition/1307590 Er man frivillig i klubben bedes tilmelding foretaget direkte til Emil

 

Har man en ledsager som ikke er medlem i golfklubben, kan denne tilmeldes hos Emil i sekretariatet. Dog først efter man selv er tilmeldt turneringen i Golfbox.

Vi håber at se en masse til både match og efterfølgende afslutningsfest.

 

På klubbens vegne Emil Nutzhorn – en@svendborg-golf.dk