Første runde af danmarksturneringen er undervejs

Vi nærmer os den første spillerunde af årets danmarksturnering! 🏌️‍♂️🏆 Den finder sted den 25. og 26. maj. I år deltager Svendborg Golfklub med 5 hold: 3 herrehold og 2 damehold.
Begge vores førstehold, både for herrer og damer, rykkede op i sidste sæson. Og hvis det ikke er grund nok til at komme og støtte op, så bliver alle kampe i den første spilleweekend afviklet (undtagen én) på vores hjemmebane, hvor begge førstehold også spiller. Så kom og støt op om klubben, alle vores hold og især vores spillere! Der vil være fremragende golf fra tidlig morgen til sen eftermiddag. I restauranten kan du som altid nyde god mad og drikke, og vi håber på en lige så god stemning på banen. 🍽️🎉
Så få sat kryds i kalenderen, pak festivalstolen og inviter naboen 📅