Åbent hus – Golfens Dag i Svendborg Golf Klub d. 19 april

Søndag den 19. april afholder Svendborg Golf Klub, Golfens Dag. På dagen har du mulighed for at prøve kræfter med golfsporten. Husk at det er GRATIS at deltage, og vi har udstyr du kan låne. (også hvis/når du er med i begynderforløbet efterfølgende)

 

På dagen vil du kunne prøve følgende:

– Få en rundvisning i Svendborg Golf Klub af vores glade medlemmer

– Få instruktion i golfslagene af klubbens Protrænere

– Have Mulighed for at deltage i en puttekonkurrence

– Spille på klubbens par 3 bane eller den lidt større 9-huls bane

– Få en gratis pølse med brød og øl/vand fra restaurantens lækre grill

 

Har du børn skal du ikke tøve med at tage dem med, vi har tilbud til folk i alle aldre fra fem år og opefter. Tøv derfor ikke med at tage jeres børn med til Golfens Dag.

 

Så på med noget tøj der tillader bevægelse og kom ud til Golfens Dag i Svendborg Golf Klub. Vi glæder os til at se dig!

 

Et prøvemedlemsskab på 3 måneder i Svendborg Golf Klub koster kr. 995,- i 2015. Hvis du melder dig ind som prøvemedlem senest den 19 april på Golfens dag, vil det kun koste dig kr. 497,50,- (HALV PRIS!!!!!)

For juniorer (til og med det år man fylder 21 år) vil prisen være kr. 200,- for et prøvemedlemskab mod normalt kr. 400,-

 

Er du allerede medlem er det nu du kan invitere alle dine venner og bekendte med ud til Åbent Hus i Svendborg Golf Klub – Alle medlemmer der medbringer en gæst, og udfylder voucheren som du finder i klubhuset deltager i konkurrencen om en brunch for 25 personer i Svendborg Golfrestaurant.